Określ Swoje Cele i Oczekiwania

Zanim założysz jakąkolwiek firmę, ważne jest, aby przemyśleć swoje cele i oczekiwania –  więc decydując się na wynajem krótkoterminowy  twojego mieszkania lub wielu mieszkań, może wydawać się łatwym sposobem na zarobienie pieniędzy. Działania w tej coraz bardziej popularnej działalności nie są pozbawione wyzwań.

W ostatnich latach sektor usług mieszkaniowych stał się coraz bardziej konkurencyjny dlatego musisz zastanowić się jakie usługi chcesz zaoferować swoim potencjalnym gościom – i to sam! – to klucz. Czy chcesz zaoferować standard, bez dodatkowych udogodnień, za przystępną cenę, czy chcesz zaoferować coś wyjątkowego, co sprawi, że Twoje zakwaterowanie będzie wyróżniać się na tle innych obsługiwanych apartamentów w okolicy?

Niezależnie od tego, co zdecydujesz, upewnienie się, że masz na myśli konkretny cel, który chcesz osiągnąć, to jest niezbędne.

Zaangażowanie Czasu

Przygotowanie kilku apartamentów lub nawet tylko własnego mieszkania jako pożądanego miejsca na pobyt może być bardziej czasochłonne, niż mogłoby się wydawać. Jeśli nie jesteś przygotowany, możesz łatwo zostać obciążony zadaniami administracyjnymi, takimi jak obsługa rezerwacji, odpowiadanie na zapytania gości i marketing nieruchomości do potencjalnych gości. Czy masz czas i zasoby, aby skutecznie to zarządzać?

Ryzyko i Odpowiedzialność

Ubezpieczenie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli wynajmujesz nieruchomość ponieważ zapewnia ona ochronę zarówno dla Ciebie jako dostawcy zakwaterowania, jak i dla Twoich gości. Chociaż niegdyś trudno było je zdobyć, ze względu na rosnącą popularność wynajmu krótkoterminowego obecnie dostępnych jest więcej opcji, które zaspokajają Twoje potrzeby jako dostawcy usług . Ważne jest, aby upewnić się, że wybrana polisa obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jako podstawowe, jednak istnieje wiele opcji, na które możesz zwrócić uwagę, aby upewnić się, że jesteś całkowicie objęty ubezpieczeniem.

Wybierając warianty ubezpieczenia, warto wziąć pod uwagę możliwe scenariusze i okoliczności, które mogą spotkać Twoje mieszkanie.  Dowiedz się więcej tutaj.

Lokalne Regulacje

W zależności od skali działalności może być konieczne rozważenie, czy wymagana jest zezwolenie, a także czy jest to rodzaj licencji. Podobnie jak rodzaj licencji, ważne jest, aby mieć świadomość wysokości stawek biznesowych, które będziesz musiał zapłacić. Pamiętaj, że wynajem krótkoterminowy jest sklasyfikowany w innej kategorii co wynajem długoterminowy – więc jeśli masz kilka apartamentów pod jednym dachem, poniesiesz więcej opłat niż na przykład tradycyjny Bed & Breakfast z jedną kuchnią, ale z licznymi sypialniami.

Ustal  Ceny

Większość gości zatrzymujących się w apartamentach to osoby podróżujące służbowo i często przebywają w miejscu przez dłuższy czas. W związku z tym rozsądne jest ustalanie cen w różnych stawkach za dzienny, tygodniowy i miesięczny czas pobytu. Jeśli zdecydujesz się na naliczanie wyższej stawki za mieszkanie, co sprawia, że ​​Twoja nieruchomość jest warta pieniędzy, której oczekujesz od swoich gości? Innym elementem cenowym, który może być konieczny do rozważenia, są opłaty za anulowanie – ponieważ wielu gości zatrzymujących się w apartamentach to osoby podróżujące służbowo, które muszą być elastyczne, ważne jest, aby zaoferować rozsądną opłatę za anulowanie jako zachętę do pozostania, upewniając się, że nie przegrać również przy dużych dochodach.

Zmiana Stylu Życia

Istnieje wiele korzyści jakie można uzyskać dzięki wynajmu krótkoterminowego apartamentów na małą i dużą skalę. Podobnie jak w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej, istnieje wiele obowiązków, jednak z dodatkową presją wynikającą z konieczności uwzględnienia potrzeb gości. Niemniej jednak świadomość, że zapewniasz gościom przytulny dom jest satysfakcjonująca, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nawiązanie profesjonalnych relacji, czy też poznasz swoich gości indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »