Inteligentne urządzenia domowe mogą sprawić, że wrażenia będą mniej stresujące dla Ciebie i Twoich gości.

Większość korzystających z najmu krótkoterminowego jest możliwość poczucia się jak u siebie w domu z dala od domu – lub przynajmniej gdzieś gdzie jest bardziej komfortowo i przytulnie niż w przeciętnym hotelu.  Wiele gospodarzy czuje się stresowo bez przynajmniej jakiejkolwiek informacji na temat pobytu swoich gości.

Jako gospodarz jedną rzecz którą możesz zrobić aby mieć częściowy spokój – bez nadmiernego podsłuchiwania lub naruszania zasad prywatności gościa – jest zainstalowanie kilku inteligentnych gadżetów wokół twojego obiektu.

O to kilka rozwiązań które powinien rozważyć każdy wynajmujący.

Inteligentne Głośniki

Nie tak dawno temu większość ludzi byłaby raczej sceptycznie nastawiona do zostawiania inteligentnego głośnika w domu na wynajem z obawy przed ich zaginięciem. Oryginalnie 230 USD, Amazon Echo ( 70 USD w Amazon ) równieżnie było tanie. Jednak teraz można kupić głośniki Echo Dot ( €35 w serwisie Amazon ) i Google Home Mini (160 Pln w serwisie Media Expert ) często można je kupić za prawie połowę w roznych ofertach.

Przy tej cenie jest to miłe udogodnienie, z którego mogą korzystać Twoi goście. Będą mogli poprosić Alexę lub Asystenta Google o pobliskie restauracje, kawiarnie, pogodę i inne rzeczy, tak jakby były w domu. A ty jako host możesz stworzyć wlasny informator Alexa, który podaje gościom wszelkiego rodzaju informacje, takie jak hasło Wi-Fi i inne rzeczy, które mogą potrzebować wiedzieć o Twoim domu.

Dodatkowo, jeśli masz inteligentne domowe gadżety w domu, inteligentny głośnik pozwoli gościom sterować tymi urządzeniami za pomocą głosu. Mimo to rozsądnie byłoby użyć oddzielnego konta Amazon lub Google dla dowolnych głośników i inteligentnych urządzeń domowych używanych w usłudze Airbnb.

Inteligentne Zamki

Dzięki udostępnianiu kluczy można ponieść pewne rodzaje ryzyka, których można uniknąć całkowicie za pomocą inteligentnych zamków. Fizyczne klucze mogą się zagubić lub być szybko skopiowane w sklepie z narzędziami. Czasami również może być nieco trudniej odzyskać klucze od gościa i wymusić czasy wymeldowania, szczególnie jeśli wynajeta nieruchomość nie jest w pobliżu lub w innym mieście.

Dzięki inteligentnym zamkom, takimi jak jak Smartlock V3 możesz zapewnić swoim gościom tymczasowy kod dostępu, który zaczyna się od zameldowania i wygasa po dacie i godzinie wymeldowania. Możesz także przypisać różne kody dostępu gościom i innym osobom (np. Sprzątaczom) aby zobaczyć kto wchodzi lub wychodzi z nieruchomości.

Sejf na Klucze

MasterLock został specjalnie zaprojektowany aby bezpiecznie udostępniać swoje klucze i karty dostępu. Wytrzymała konstrukcja cynkowa została zaprojektowana, aby wytrzymać najbardziej rygorystyczne próby nieautoryzowanego otwarcia: certyfikowane przez CNPP (Francja), Sold Secure and Secured by Design (Wielka Brytania). Ma duży schowek na większość rodzajów kluczy lub kart dostępu. Można go matować na ścianie. Łatwo programowana zmiana kodu i łatwość w korzystaniu dla gości.

Dzwonek Wideo

W przeciwieństwie do kontrolowania, kiedy ktoś ma dostęp do twojej nieruchomości może być trudno kontrolować ile osób tam przebywa. Jeśli pobierasz dodatkowe opłaty za dodatkowych gości, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, ile osób faktycznie używa twojego miejsca gdy cię tam nie ma. Lub jeśli masz surową politykę zakazu posiadania zwierząt i podejrzewasz, że gość może przemycać coś w futrzanym odzieniu, prawdopodobnie zechcesz to sprawdzić.

Możesz monitorować, kto przychodzi i odchodzi z czymś w rodzaju dzwonka wideo jak Ring

Wideodomofony są również niezłe, na wypadek, gdyby gość utracił lub zapomniał swój kod dostępu lub jego telefon nie działa i nie mogą odblokować inteligentnego zamka. Mogą po prostu nacisnąć przycisk, który zapewni dwukierunkową komunikację audio (i jednokierunkową transmisję wideo) z Twoimi gośćmi i odblokujesz im drzwi.

Każde urządzenie, które może nagrywać lub przesyłać wideo, audio lub obrazy nieruchome powinno być ujawnione w Twojej ofercie na wynajem.

Kamera

Na pewno nie chcesz, aby Twoi goście czuli się nieswojo, ale większość z nich zrozumie, jeśli wyposażysz swoją przestrzeń w kamery bezpieczeństwa na zewnątrz (lub przynajmniej kamery skierowane na zewnątrz).

kamery są jedną z niewielu zabezpieczeń domow na wynajem przeciwko kradzieży. Inwestowanie w coś takiego jak SZsinocam będzie warte, aby zapewnić, że pobyt będzie przebiegał zgodnie z planem.

Jeśli jedziesz tą trasą, upewnij się, że wyraźnie zaznaczyłeś, że są obecne i pracują na liście Airbnb i trzymaj je poza wrażliwymi obszarami, takimi jak sypialnie i łazienki.

Inteligentny Termostat

Dzięki inteligentnemu termostatowi nigdy nie będziesz musiał biegać do swojej nieruchomości aby włączyć ogrzewanie lub klimatyzację, zanim gość przyjdzie lub  po jego wyjściu. Coś jak Tado może określić, kiedy ludzie są w domu lub poza nim i odpowiednio regulować kontrolowane powietrze. A termostat tak prosty w użyciu, jak Nest, może ułatwić Twoim gościom wygodę.

Te proste automatyzacje pozwolą ci zaoszczędzić wiele kłopotów i trochę kosztów energii w czasie zwłaszcza jeśli Twój wynajem pozostaje pusty przez dłuższy czas.

Inteligentne Oświetlenie

Korzyści z inteligentnych żarówek są bardziej dla gospodarza niż gościa. Możesz sprawdzić czy gość powyłączał światła gdy się wymeldował. Możesz też ustawić światła zgodnie z harmonogramem aby zasygnalizować że ktoś jest w domu gdy nieruchomość jest pusta lub włączyć przed przyjazdem Twojego gościa.

Dla gości działają jak normalne światła. Aby w pełni je kontrolować, goście będą potrzebować dostępu do głośnika Amazon Echo lub Google Home ( €65 w serwisie Amazon ) lub dedykowanego kontrolera.

Czujniki Ruchu

Podczas wynajmu nieruchomości możesz chcieć ograniczyć dostęp gości do niektórych części obiektu takich jak garaż, strych w której możesz przechowywać rzeczy osobiste lub innych miejsc. Możesz wtedy zainstalować czujniki ruchu, które powiadomią Cię, jeśli goście zaczną wędrować i odkrywać obszary, w których nie są mile widziane.

Podobnie jak w przypadku kamer powinieneś poinformować gości że wykrywacze ruchu są zainstalowane w obszarach prywatnych.

Rozrywka

Zaproponuj swoim gościom trochę rozrywki po tym jak spędzili cały dzień na zwiedzaniu. Co również może przełożyć się na ponowną rezerwację. Amazon Prime może być jedną z nich je ale istnieje wiele innych opcji strumieniowej, które są bardziej przystępne cenie

Cena promocyjna wynosi  2,99 EUR miesięcznie w trakcie pierwszych sześciu miesięcy a potem 5,99 EUR. Możesz anulować subskrypcje w dowolnym momencie. Co więcej goscie moga kontrolowac Amazon Prime po przez urzdzenie Amazon Echo.

Ładowarki

Miłym akcentem który sprawi że goście poczują się docenieni będzie uniwersalna ładowarka przy łóżku lub kanapie. Wieloportową ładowarkę USB można znaleźć online za jedyne 12 USD, 10 GBP lub 20 AU $ i lądować wszystkie urządzenia USB, które mogą przynieść goście.

Systemy Nawadniające

Jeśli Twój dom posiada trawniki lub ogród, nie musisz zostawiać utrzymania ich najemcom lub robić specjalnych wycieczek tylko po to, aby podlać trawę. Niektóre inteligentne systemy nawadniające integrujące czujniki, prognozy pogody i lokalne dane o roślinności, aby zarządzać harmonogramami nawadniania. Systemy te wykorzystują tylko wodę i potrafią dostosować się do warunków w czasie rzeczywistym a nawet mogą pomóc utrzymać roślinność przy życiu w warunkach suszy. W ten sposób oszczędzasz na rachunku za wodę i zarządzasz wszystkim zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie.

Czujniki Wilgoci

Nie ma nic ekscytującego w inteligentnym wykrywaczu wycieków szczególnie w przypadku wynajmu ale za około 60 USD , to małe urządzenie może zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące złotych w zakresie potencjalnych szkód wyrządzonych przez wodę. Strategicznie rozmieszczone inteligentne czujniki mogą ostrzegać o gromadzeniu się wody tam, gdzie nie powinno jej być: wokół toalet, prysznica czy pralki. Niektóre takie gadżety łączą się z telefonem przez Wi-Fi  i wysyłają powiadomienia, gdy wykryją nadmiar wilgoci.

Inteligentne czujniki nie zapobiegną przeciekom, ale pomogą szybciej reagować, aby zminimalizować uszkodzenia. Twoi najemcy mogą nie być zainteresowani potencjalnymi problemami, szczególnie w miejscach, które nie są używane na co dzień. Dzięki powiadomieniom na smartfona możesz natychmiast powiadomić najemców, sąsiada i hydraulika o problemie, a następnie zdecydować czy musisz sam podjąć akcję naprawczą.

W pełni zautomatyzowany obiekt

Dzisiejsze Inteligentne urządzenia domowe są dość łatwe do zintegrowania z inteligentnym hubem najemcy i aplikacją na smartfon w domu jednorodzinnym, ale instalują i przechowują termostaty lub kody blokujące w poszczególnych jednostkach w budynku mieszkalnym, w którym każdy lokator może lub może nie ma koncentratora – jest bardziej skomplikowany.

Aby ułatwić zarządzanie wieloma obiektami można zainstalować inteligentne systemy takie jak FIBAO Smart Home które posiadają kokpity menedżerskie, które pozwalają właścicielom budynków i zarządcom nieruchomości dostosowywać produkty inteligentnego domu do poszczególnych urządzeń i zarządzać urządzeniami z centralnej lokalizacji. Gdy jednostki nie są zajęte, zarządcy nieruchomości mogą śledzić zużycie energii za pomocą inteligentnych termostatów i zapewniać dostęp bez kluczykowy dla gości za pomocą inteligentnych zamków. Po wejściu gość przejmują kontrolę nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami i mogą dodawać własne, jeśli chcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »